' \ https://graph.facebook.com///events />
Promocje
Olejek do demakijażu 50 ml
Olejek do demakijażu 50 ml

19,99 zł

Cena regularna: 53,90 zł

Najniższa cena: 26,95 zł
szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Skóra pod maseczką ochronną. Jak o nią dbać? 0
36.jpg

Maseczki ochronne stały się nierozerwalną częścią naszego życia. Niestety, skóra pod maseczką nie ma łatwo. Sprawdź, co zrobić i jak dbać o cerę, by w czasie noszenia maseczki, nie mieć dodatkowych problemów pielęgnacyjnych.


Zasada noszenia maseczek jest prosta: Chronię Ciebie, a Ty chroń mnie. To także zabezpieczenie przed promieniowaniem UV, które przyspiesza procesy starzenia się skóry. Dlatego zachęcamy do noszenia maseczek. Nie rezygnuj z nich nawet jeśli są niewygodne. Poszukaj takiego modelu, który sprawia Ci jak najmniejszy dyskomfort, jednocześnie chroni przed wirusami.

Co dzieje się ze skórą pod maseczką?

Szczelnie przylegające do skóry maseczki ochronne mogą powodować podrażnienia i urazy mechaniczne takie jak otarcia, nadżerki, opuchliznę, itd. Jeśli Twoja skóra twarzy ma skłonność do niedoskonałości, być może zaobserwujesz także zaostrzenie objawów.

Dzieje się tak, ponieważ skóra twarzy pod maseczką ochronną nagrzewa się i poci, a to sprzyja rozwojowi bakterii. Dlatego ważne, żeby maseczki jednorazowe używać faktycznie tylko raz, a wielorazowe często czyścić (jak najczęściej prać w co najmniej 60 stopniach lub gotować w garnku ok. 10 minut). Gdy wracasz do domu po kilku godzinach noszenia maseczki, najlepiej umyj twarz delikatnym płynem o pH zbliżonym do pH skóry (ok.5.5) i nałóż krem nawilżający.

Jak pielęgnować skórę twarzy pod maseczką?

Oto kilka tipów dotyczących pielęgnacji skóry twarzy w czasach przedłużonego noszenia maseczek.

1. Oczyszczanie cery

Warunki panujące pod maseczką w czasie jej noszenia (ciepło i wilgotno) sprzyjają rozwojowi bakterii. Dlatego trzeba zadbać o dokładne, ale też delikatne oczyszczanie skóry twarzy. Polecamy 2-etapowe mycie twarzy, najpierw olejem (np. olejkiem do demakijażu Mafka), a w drugim etapie z użyciem delikatnego środka myjącego. Taki sposób zapewnia dokładne (usuwa nawet wodoodporny makijaż) i delikatne oczyszczenie skóry.

2. Odżywianie skóry twarzy pod maseczką

Warto szczególnie dbać o odżywienie i nawilżenie, ponieważ zdrowa skóra będzie mniej podatna na urazy mechaniczne. Tu świetnie sprawdzą się maseczki pielęgnacyjne domowej roboty. Raczej nie wybieraj maseczek „agresywnie” oczyszczających skórę. Polecamy oczyszczająco-odżywcze maski z użyciem najdelikatniejszej z glinek, glinki białej, z dodatkiem odżywczego oleju z nasion pomidora oraz hydrolatu z kwiatów lipy

Olej z nasion pomidora zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe w bardzo korzystnych dla skóry proporcjach (znacznie więcej kwasu linolowego w stosunku do oleinowego) dzięki czemu zastosowany bezpośrednio na skórę złagodzi podrażnienia, zadziała przeciwzapalnie, wspaniale ją odżywi oraz zapobiegnie nadmiernemu parowaniu wody z naskórka. Hydrolat z kwiatów lipy świetnie radzi sobie z podrażnieniami. Koi, zmniejsza zaczerwienienia i uspokaja skórę. Jednocześnie działa aromaterapeutycznie. Lipa w aromaterapii pełni rolę "uspokajacza". Dzięki słodkiemu i ciepłemu zapachowi sprawia, że wpadamy w stan relaksu i koimy zszargane nerwy. Przepis jak można przygotować taką maseczkę “na świeżo”, tuż przed nałożeniem, znajdziesz tu.

3. Krem ochronny

Osoby o szczególnie wrażliwej i suchej skórze powinny przed nałożeniem maseczki nałożyć krem ochronny (taki jak dla dzieci). Najlepszy będzie krem, który pozostawia na skórze delikatny film.

4. Makijaż pod maseczką ochronną

Spod maseczki i tak niewiele widać, więc lepiej nie dokładać skórze problemów i ograniczyć makijaż. Podkład, puder mogą dodatkowo podrażniać skórę pod maseczką, a kosmetyki, które do tej pory nie powodowały wysypu niedoskonałości mogą sprzyjać ich powstawaniu. Jeśli koniecznie musisz zrobić makijaż tej partii twarzy, wybierz delikatne kosmetyki mineralne, przez które skóra lepiej oddycha.

 

Stosując się do naszych sprawdzonych tipów, możesz mieć pewność, że skóra twarzy pod maseczką będzie mniej podatna na wysuszenia i zanieczyszczenia. Jej kondycja będzie nie gorsza niż przed czasem panującej pandemii.

Komentarze do wpisu (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony