' \ https://graph.facebook.com///events />
Promocje
Olejek do demakijażu 50 ml
Olejek do demakijażu 50 ml

19,99 zł

Cena regularna: 53,90 zł

Najniższa cena: 26,95 zł
szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Hydrolat z kwiatów lipy - jak stosować? 0
12.jpg

Kwiaty lipy stosuje się w ziołolecznictwie od setek lat. Ale poza herbatą na przeziębienie, lipa wykorzystywana jest również w pielęgnacji urody. Hydrolat z kwiatów lipy uspokaja i koi skórę, a do tego pasuje do każdego typu cery. 


 

Jak powstaje hydrolat z kwiatów lipy?

Destylat otrzymuje się z kwiatów lipy drobnolistnej. Znajdziemy w nim flawonoidy (działają antyoksydacyjnie), ślady olejku, śluzy, fitosterole (działają regenerująco i łagodząco), pektyny i kwasy organiczne. Dzięki swojemu bogatemu składowi nadaje się do każdego rodzaju cery.

Działanie hydrolatu z lipy

Z hydrolatem z lipy szczególnie może się polubić skóra problematyczna, która potrzebuje nie tylko wyciszenia, wyrównania kolorytu i złagodzenia ognisk zapalnych, ale także nawilżenia, o którym często się zapomina. 

Hydrolat z kwiatów lipy świetnie radzi sobie z podrażnieniami. Koi, zmniejsza zaczerwienienia i uspokaja skórę. Jednocześnie działa aromaterapeutycznie. 

Lipa w aromaterapii pełni rolę "uspokajacza". Dzięki słodkiemu i ciepłemu zapachowi sprawia, że wpadamy w stan relaksu i koimy zszargane nerwy. 

 

Jak stosować hydrolat z kwiatów lipy?

Dzięki swoim szerokim właściwościom, hydrolat lipowy można stosować na wiele sposobów. Zarówno na twarzy, włosach jak i... pościeli!

Twarz: 

Hydrolat zamiast toniku. Po oczyszczeniu twarzy olejkiem do demakijażu bądź innym kosmetykiem myjącym, spryskaj ją hydrolatem, następnie przetrzyj wacikiem. Czynność możesz powtarzać kilka razy. Na końcu nałóż ulubiony krem. Skórę możesz tonizować zarówno rano jak i wieczorem. 

Hydrolat z kwiatów lipy pod oczy. Zwilż obficie hydrolatem płatek kosmetyczny. Następnie przetnij na pół. Każdą z połówek połóż pod dolną powiekę. Hydrolat zadziała jak uspokajający kompres. Jeśli chcesz wzmocnić jego działanie kojące i zmniejszyć opuchnięcia pod oczami, produkt oraz płatki kosmetyczne schłodź w lodówce (wcześniej włóż je do woreczka foliowego). 

Odświeżająca mgiełka. Jeśli potrzebujesz dodatkowego odświeżenia lub Twoja skóra w ciągu dnia jest ściągnięta i chcesz zminimalizować ten efekt, spryskuj ją hydrolatem i poczekaj do wchłonięcia się kosmetyku.

Włosy:

Spray ułatwiający rozczesywanie. Spryskaj umyte włosy hydrolatem z lipy, następnie je rozczesz. Hydrolat odżywi włosy, wesprze ich odbudowę i nawilżenie. 

UWAGA! Przy ciemnych włosach częste stosowanie może spowodować rozjaśnienie pasm. 

Całe ciało:

Hydrolat z lipy dzięki właściwościom kojącym i łagodzącym świetnie radzi sobie z podrażnieniami po goleniu. Zmniejsza zaczerwienienie i uczucie pieczenia. 

Hydrolat z lipy jako składnik domowych kosmetyków:

Maseczka kojąco - oczyszczająca. Glinkę białą, ulubiony olej (np. z nasion pomidora) i hydrolat lipy zmieszaj do uzyskania jednolitej pasty. Nałóż na twarz, a gdy zacznie wysychać, zmyj delikatnie ciepłą wodą. 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony